Rendelőinkben a diabéteszes láb tüneteit a legkorszerűbben és a leghatékonyabban, az ún. nedves sebkezelési módszerrel kezeljük.

A kezeléshez speciális kötszerre van szükség, amely nálunk rendelkezésre áll. Alapvetően a nedves sebkezelési elvnek megfelelően kell a krónikus és az akut sebeket ellátni. A terápia alapja, hogy a seb környékét nedvesen tartsuk. A nedves környezet lehetővé teszi a sebben a sejtek osztódását és mozgását, a sérült helyen megőrzi a helyes pH- értéket és alapvetően befolyásolja a gyógyulás valamennyi fázisát.

A diabetes mellitus (DM) civilizációs betegség, amely mára járványszerű méreteket öltött. Amíg 1985-ben világszerte 30 millió cukorbeteget tartottak számon, 2003-ban már194 millióan voltak, s ha ezt a folyamatot nem sikerül lassítani, az előrejelzések szerint 2025-ben a nyilvántartott páciensek száma meghaladja a 333 milliót. A Szlovák Köztársaságban 2007-ben 324 918 cukorbeteget regisztráltak, ez a 20 évvel korábbi adattal összevetve több mint 50%-os emelkedést jelent. Amíg a múltban a cukorbetegek többsége akut komplikáció miatt halálozott el (hiperglikémiás kóma), addig a jelenlegi fő halálok a makroangiopátia (nagyér-szövődmények, melyek érinthetik a szív koszorúereit vagy az agyi ereket). Ezek az érrendszeri szövődmények a cukorbetegek mintegy háromnegyedének okozzák a halálát. Egyik legsúlyosabb és gazdasági szempontból is a legproblematikusabb fázisa a cukorbetegségnek az ún. diabéteszes láb szindróma (SDN), amely nem megfelelő diagnosztizálás és gyógymód esetében a betegnél az alsó végtag amputálásához vezethet.